FORMALITY
VÍZUM

   Vízum získáte na Mongolském velvyslanectví v Praze za 30 USD. Jeho vystavení probíhá bez problémů, doporučuje se mít potvrzení nějaké organizace, že jste řádně zaměstnán či studujete a zaměstnavatel (škola) souhlasí s návštěvou Mongolska. Turistické vízum se vydává na dobu 30 dní od překročení hranic s Mongolskem.
   Vystavení tranzitního víza přes Ruskou federaci je nejlépe si vyřídit přes, v sekci Rusko-obecné informace: Víza, jmenovanou cestovní kancelář BEMETT.
   Zpáteční tranzitní vízum přes Rusko (pokud jedete vlakem) si raději vyřiďte již v České republice!!! Při vystavení na velvyslanectví v Ulanbátaru po vás budou chtít přímou jízdenku Ulanbátar-Moskva a koupenou jízdenku Moskva-Praha (což je hloupost, my jsme to umluvili na rezervaci Moskva-Riga), dále chtějí nějaké pojištění, které si koupíte pouze u pobočky Aeroflotu v Ulanbátaru a i cena se nakonec vyšplhala ke 40 USD. Všechny tyto útrapy za to opravdu nestojí a je lépe si zpáteční tranzitní vízum vyřídit již v ČR, či si obstarat dvouvstupové ruské vízum.
   Registrace v Mongolsku na dobu 30 dní není nutná!

Adresa:
Mongolské velvyslanectví
Na Marně 5
Praha 6
tel: 224311198, 224325760
e-mail:monemb@bohem-net.cz
Úřední hodiny:
Po-Pá: 8:30-17:00